Geoblog.pl    aberdeen    Podróże    Meksyk 2008    Spostrzeżenia i Sugestie

Spostrzeżenia i Sugestie

Meksyk
Meksyk, México

- Z lotniska do centrum Mexico City warto wybrać się taksówką należącą do korporacji. Jest konkretna kwota za odległość. Ani mniej, ani więcej. Bilet można kupić w kiosku w wyjściu z lotniska.

- Po stolicy Meksyku najlepiej poruszać się metrem. Należy jednak uważać na margines społeczne, czyli na złodziei.

- Ceny w Meksyku są podobne do Polskich. Ani razu płacąc za jedzenie czy wejściówki nie pomyśleliśmy "kurcze jak drogo".

- Wyjątkiem są opłaty za nurkowanie. Około 60 dolarów za jeden nurek. Na szczęście byłem na to gotowy psychicznie, bo warto.

- Najlepszym transportem są autobusy. Na mniejsze odległości są tanie, ale i standard niższy. Na większe odległości bilety są już stosunkowo drogie, gdyż są to autokary pierwszej klasy. Zważywszy jednak, że jedzie się w nocy oszczędzając na noclegach, nie jest tak źle

- Na noclegi polecamy Hostele. Są wszędzie tam, gdzie jest coś wartego zobaczenia, a płaciliśmy 100/120 pesos, czyli 10/12 dolarów od osoby za dobę. Jak ktoś się uprze za podobną kwotę może znaleźć nocleg w prywatnych domostwach. Często Meksykanie sami zagadują na dworcach. My jednak gorąco polecamy Hostele. Internet, cena, miła i pomocna obsługa, która zna język angielski. Możliwość wykupienia tanich wycieczek, które oszczędzają wiele czasu.

- Do ruin w Tulum jest droga wzdłuż plaży, która omija wejście, a przede wszystkim kasę. Zaoszczędziliśmy na biletach :)

- Do Meksyku, Gwatemali czy Belize nie potrzeba wiz. Są jedynie opłaty na granicy. Kwot niestety nie pamiętam. Nie są to jednak duże kwoty. Jest sposób na uniknięcie opłaty przy ponownym wjechaniu do Meksyku. Czytałem o tym w internecie przed wyjazdem. Chyba trzeba wziąć zaświadczenie z pieczątką o uiszczeniu opłaty na granicy między Meksykiem, a Gwatemalą. My jednak głowy tym sobie nie zawracaliśmy. To nie jest znacząca kwota.

- Najtańsze pamiątki jakie udało nam się znaleźć były w Chiecen Iza. Posążki bóstw, kalendarze majów można było kupić po 50 pesos. Sami się zdziwiliśmy, że w tak turystycznym miejscu ceny są lepsze niż w sklepikach w miastach.

Marek
Marek - 2010-03-23 02:52
Dzięki za informacje, są przydatne i krótkie, a można się wiele dowiedzieć.

aberdeen
Tomasz Kucejko